skarpetki, wygodne skarpetki, długie skarpetki, Harry Potter, pomysł na prezent

Harry Potter - książka i film do których wraca się po latach

Harry Potter bardziej niż z modą kojarzy się ze światem czarów, jednak co stoi na przeszkodzie, aby te oba światy połączyć⚡? Lorana.pl w końcu zbliża do gwiazd, a Harry to niewątpliwie gwiazda wszechczasów, dlatego powstała kolekcja, która przeniesie do… świata magii, czarów, humoru i dobrej zabawy🧙!

Harry Potter łączy pokolenia

"Harry Potter" to dość obszerna seria książek i filmów o młodym czarodzieju, która podbiła serca milionów fanów na całym świecie. Zbudowany przez J.K. Rowling świat jest pełen fascynujących ciekawostek, zwrotów akcji i magicznych niuansów. Są sceny, które znają wszyscy, nawet jeżeli nie są miłośnikami Harrego. Nie ma co się oszukiwać, o peronie 9 i ¾ słyszał z pewnością każdy. Jednak… są rzeczy, o których mogło nawet się nie śnić największym fanom. Zaciekawieni? Jeśli tak to zapraszamy do lektury. Świat Pottera jest owiany nutką tajemnicy, my postaramy się uchylić jej rąbek i przedstawić najciekawsze smaczki🍖. 

TOP 10 ciekawostek o Harrym Potterze


Zacznijmy od autorki J.K. Rowling to anagram prawdziwego nazwiska -  "Joanne Rowling." Wydawcy przed publikacją książki obawiali się, że autorka - kobieta może być mniej atrakcyjna dla tej nieco brzydszej płci… dlatego zasugerowali użycie inicjałów📚.


Książka stanowiła nie lada wyzwanie dla tłumaczy ponad 80 języków świata! Był to niewątpliwie trudny i żmudny proces. Pomyślcie przez chwilę  i zastanówcie się nad największą zagwostką tłumaczy- jak przetłumaczyć nazwy zaklęć, czy domów Hogwartu, które mają swoje znaczenie w języku ojczystym autorki🪄? Językowym smaczkiem, może być fakt, że w niemieckiej wersji "Muggle" (niem. "Niemag") to określenie dla ludzi pozbawionych mocy magicznych🎦.


Duże biurko, wygodne krzesło i kubek kawy☕? To bardzo stereotypowe podejście do pisania książek. J.K. Rowling była od niego bardzo daleko. Pierwszy tom Harrego powstał podczas podróży autorki pociągiem z Manchesteru do Londynu. Nieee, nie miała ona przy sobie nawet laptopa... Przygody trójki przyjaciół zaczęła zapisywać długopisem na zwykłych serwetkach. To trochę jak z teoria Eisteina - spadło jabłko i…. mamy ogólną teorię względności🍏. 


Wielka Sala Hogwartu to uroczyste bankiety szkoły magii, ale… czy wiedzieliście, że ta sala istnieje naprawdę🎭! No może… prawie naprawdę. Jej budowa oparta jest na na sali Bankietowej Christ Church College w Oksfordzie. To właśnie ona  posłużyła jako inspiracja dla scenarzystów filmowych podczas tworzenia wyglądu wielkiej sali podczas kręcenia filmu🎦.


Czy Harry miał pecha od samego początku…? Wiedzieliście, że urodził się on w środę📅. Warto zaznaczyć, że w niektórych kulturach środa była uważana za przeklęty dzień. Dodatkowo warto dodać, że w magicznym świecie Harry'ego, niemal każda rodzina posiadała swojego węża z rodziny "potter", który był uważany za rodzinnego ducha. Może nie był on jednak takim pechowcem… Kto czytał (albo oglądał) ten wie🤓!


Fikcja nie zawsze jest fantazją literacką, chociaż może to tak na początku wyglądać. Rada Czarodziejów, która reprezentuje społeczność czarodziejów w Wielkiej Brytanii, nosi nazwę "Ministerstwo Magii." Jest to jedna z najstarszych instytucji w świecie Harry'ego Pottera i jest znanym symbolem magicznego rządu🧙.


Szkoła magii naprawdę istnieje! Chociaż Hogwart jest fikcyjną szkołą, to istnieje prawdziwa szkoła magii, która w pewnym sensie przypomina tę z książek i filmów. Szkoła Ilvermorny, usytuowana jest w Massachusetts🧑‍🎓.


1997 roki i dość innowacyjne podejście do reklamy. Pierwszy zwiastun książki: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" pojawił się właśnie w tym roku i to w... gazecie! Teraz może nas to nie dziwi, jednak reklama książki, a nie filmu w gazecie na tamte czasy była rzadkością📰. 


Drodzy fani wykażcie się wiedzą. Czy wiecie co było ukryte w kryształowej kuli w pomieszczeniu z kluczami do zdobycia w części:"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"🔮? Jeżeli nie jesteście pewni, nie wiecie, albo nie chce Wam się sprawdzać to podpowiadamy - był to przepis na Eliksir Nieśmiertelności🧴, który Harry odczytuje w kolejnym filmie. Zaskoczeni😎? 


Teraz trochę liczb. Książka "Harry Potter i  Zakon Feniksa"🐦‍🔥 ustanowiła rekord Guinnessa w kategorii "Najszybsza sprzedawana książka w historii." Nam również ciężko uwierzyć w liczby, gdyż w ciągu 24 godzin po premierze zostało sprzedano 5 milionów egzemplarzy! A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od serwetki…


Przedstawione przez nas fakty, to tylko mała cząstka - wierzchołek góry lodowej🏔,  fascynujących ciekawostek i tajemnic ukrytych w tej wyjątkowej historii o młodym czarodzieju. Gwarantujemy Ci jednak, że niezależnie od tego, czy jesteś wiernym fanem od lat, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z Harrym, zawsze znajdziesz coś do odkrycia🔎!

No dobra na koniec została ostatnia ciekawostka, nie mniej ciekawa od pozostałych! Czy wiedzieliście, że Wy również możecie dotknąć świata swojego ulubionego bohatera i nie mówimy o wyjeździe do Londynu🌍. Ba! Nawet nie musicie wychodzić z domu. Wystarczy, że wejdziecie na Lorana.pl ✨i zamówicie magiczne skarpetki🧦. Jeżeli chcecie więcej magii to polecamy 4-pak - Skarpetki 4-pak Ursa Maior. Jeżeli wolicie sami skomponować swój magiczny zestaw to zapoznajcie się z naszymi różnymi propozycja skarpetek. A dla fanów Zgredka mamy coś specjalnego. Ciekawi? Łapcie linka i…. uśmiechnijcie się szeroko🪄!

Powrót do blogu