dodatki wakacyjne, bransoletka na nogę z gwiazdką, ozdobna muszelka

Lato, lato, lato czeka… - charakterystyka typu urody☀️

Soczyste promienie słońca, zapach skoszonej trawy, dużo ciepła, opalanie się bez pamięci i kąpiele w morzu aż… do zachodu słońca🌇. Lato albo się kocha, albo nienawidzi… - zależy to przede wszystkim od tolerancji na wyższe temperatury. Lato to też czas wakacji i urlopów, to zdecydowanie podbija jego atrakcyjność🍹! Stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne, kapelusze…. zdecydowanie bardziej wolimy takie akcesoria niż kurtki i buty zimowe!

Lato, lato, lato, echże ty🌻

A jak to wygląda jeżeli chodzi o typ urody Pani Lato - kochać czy nienawidzić?  Cóż…. na to pytanie odpowiedzieć nie umiemy, jednak w przypadku Kobiet zawsze warto KOCHAĆ! W tę charakterystykę wpisuje się uroda typowo słowiańska, a skoro mowa o Polkach, to… zdecydowanie warto KOCHAĆ!❤️ 

Jeżeli chodzi o charakterystykę zaskakujący może wydać się fakt, że lato należy do typów chłodnych🌊 . Skóra może być nieco przygaszona, a dominujących barw należy szukać w szarościach. Trudno dopatrzyć jest się jakiś większych kontrastów. Szczególnie łatwo jest to zaobserwować oglądając zdjęcia czarno białe. Pani Lato to bez wątpienia piękna kobieta (wiadomo, każda z Pań jest piękna!) - nie tylko w kolorze, w czerni i bieli też!🦋Jej cera jest jasna, często może mieć jednak tendencje do naczynek. Opalenizna zazwyczaj wydaje się być przygaszona, tak jak oczy, których kolor może wahać się od szarości poprzez niebieski aż do zielonego. “Szara myszka” - cóż…. to określenia na pewno pewno pasuje do włosów. Co do temperamentu… wolimy się nie wypowiadać🐭.

Aby dokładnie przypisać Panią do charakterystyki “letniej”, należy bardziej zagłębić się w temat i skupić na podtypach: chłodnym, jasnym i zgaszonym☀️. 

Chłodne lato

W kontekście lata nie możemy mówić o kontrastowym typie urody. Chłodne lato jest jednak najbardziej wyraziste ze względu na ciemny kolor włosów połączony z beżową, a nawet mleczną skórą, na której mogą pojawić się czerwone przebarwienia✨. Głębokie, błękitne, czy zielone oczy stanowią idealne dopełnienie jeżeli chodzi o twarz, przy czym zawsze będą one w zimnej tonacji. “Lodowate spojrzenie’ - tak, to w sumie…. trafnie określa Panią Lato💙!

Klasyczna “mała czarna” może nie być dobrym pomysłem - zamiast dodać elegancji i klasy można wyglądać w niej blado i niezdrowo. W przypadku tego typu urody warto sięgnąć po kolory takie jak: szary, błękitny, różowy, fioletowy, czy ciemny beżowy.  Poszarzałe, chłodne odcienie idealnie będą współgrały i podkreślały urodę właścicielek tego typu urody🌸. 

Zgaszone lato

Jest to najmniej wyrazisty “letni” typ urody. Ziemista skóra, mysie włosy, przygaszone zielone, czy niebieskie oczy. Ten opis jest najbliższy dla wyglądu większości Polek - uważany jest za bardzo pospolity. Poza granicami, szczególnie na Wschodzie budzi on wielkie zainteresowanie. Szara myszka - to mogą być tylko pozory🐭✨!

Brak kontrastu, kolory subtelne, stosowane idealnie wpiszą się w urodę Pań spod znaku “zgaszone lato”. Neonowe, intensywne barwy nie będą dobrym pomysłem, zamiast podkreślić urodę, mogą ją tylko przytłumić.

Grafit, morski, wrzos, lawenda, a może zielony? - te kolory bez żadnych ograniczeń powinny zagościć w Twojej szafie.. na dobre💚!

Jasne lato

Jasne oczy, włosy i skóra - uroda przedstawicielek tego podtypu zdaje się tworzyć harmonijną całość - w zasadzie wszystko jest jasne. Najlepiej zobrazuje to uroda Skandynawek, która idealnie wpisuje się w ten typ urody💛!

Jasne lato…. tę Panią najłatwiej jest przytłoczyć kolorami, dlatego trzeba bardzo uważać. W garderobie nie powinno zabraknąć jasnych odcieni szarości - to one z powodzeniem mogą zastąpić klasyczną czerń na wielkie wyjścia…. i nie tylko.

Chłodny błękit, fiolet, czy róż - tutaj również jesteśmy na TAK!☀️

Powrót do blogu