spodenki sportowe, niebieskie spodenki sportowe, strój do ćwiczeń

W zdrowym ciele, zdrowy mózg - o tym dlaczego warto uprawiać sport?

Szwedzki psychiatra A. Hansen autor książki o dość przewrotnym tytule - “W zdrowym ciele, zdrowy mózg” z pewnością zna się na rzeczy. Przytaczając wiele różnych badań, a także zwracając uwagę na struktury w mózgu doszedł do jednoznaczych wniosków, sport jest bardzo ważny do zachowania homeostazy organizmu i życia w zdrowiu. Ma również znaczenie w walce z zaburzenianiami na tle depresyjnym. Oczywiście nie może on zastąpić leczenia farmakologicznego, jednak może, a nawet powinien być jego uzupełnieniem! Sport jest naprawdę ważnym, ba - powinien być nieodłącznym elementem życia każdego z nas!

Lepsze samopoczucie, redukcja stresu i wiele więcej

Nie powinno być żadną tajemnicą, że nawet niewielkie dawki ruchu przyczyniają się do redukcji stresu i niepokoju. Badania dowodzą również tego, że aktywność fizyczna w znaczny sposób poprawia sprawność i wydajność mózgu. Do poprawy samopoczucia nie trzeba wiele! Już nawet 20 minut biegu, czy spaceru pozwoli na lepszą koncentrację i podniesienie poziomu dopaminy - nie wierzysz badaczom? Załóż swoje ulubione legginsy i sprawdź sama!

Sport - dlaczego warto?

Sport to nie tylko sposób na utrzymanie zdrowego ciała, ale także klucz do osiągania równowagi i dobrej jakości życia. Chociaż często jest on niedoceniany, a nawet ignorowany poprzez nieuzasadnione z medycznego punktu widzenia zwolnienia lekarskie, możecie nam wierzyć - każda kropelka potu jest grzechu warta! Chcesz poznać 5 powodów, dla których warto wprowadzić aktywność fizyczną do swojej codziennej rutyny? Jeżeli tak, to zapraszamy do krótkiej lektury!
Na początek oczywista oczywistość - poprawa zdrowia fizycznego. Do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać - regularne uprawianie sportu wpływa korzystnie na nasz organizm. Dzięki aktywności fizycznej poprawiamy kondycję serca i układu krążenia. Wzmacniamy mięśnie i kości, a także regulujemy poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Aktywność fizyczna pomaga również utrzymać odpowiednią masę ciała. Sport wpływa nie tylko na to, że nasza sylwetka prezentuje się nienagannie, również zapobiega on wielu chorobom m.in. taki jak otyłość czy cukrzyca.

Jak powiedział H.Qualtinger “Stres jest jak kajdanki, tyle że noszone w sercu”. Parafrazując słowa aktora należy wspomnieć, że stres może siać ogromne spustoszenie w naszym ogranizmie, a więc wypadałoby się uwolnić z tych kajdanek i cieszyć się życiem! Rozwiązanie jest jedno - SPORT! Współczesne życie jest pełne wyzwań i stresujących sytuacji. Uprawianie sportu stanowi doskonałą metodę na uwolnienie się od niechcianego napięcia. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm produkuje endorfiny, które często określane są mianem “naturalnych antydepresantów”. Nie tylko poprawiają samopoczucie, ale wywołują również uczucie radości. Sport to niewątpliwie terapia dla naszego umysłu!

Sport jest również ważnym czynnikiem w budowanie pewności siebie. Regularna aktywność fizyczna i trenowanie pozwala na osiąganie coraz to nowszych celów, poprawę sprawności i przekraczania swoich granic. Wpływa to na wzmacnianie poczucie własnej wartości. Sportowy hard ducha uczy pokonywać własne ograniczenia, co z kolei przekłada się na większą pewność siebie. Zauważalna jest ona w różnych dziedzinach życia - nie tylko tej “aktywnej”!

Chcesz się nauczyć wytrwałości i samodyscypliny? Sport to nie tylko adrenalina i emocje związane z rywalizacją. To także nauka wytrwałości, cierpliwości i samodyscypliny. Regularne treningi wymagają zaangażowania i systematyczności. Jest to niezwykle cenne i bardzo przydane w w osiąganiu długofalowych celów nie tylko tych sportowych, ale również tych w życiu codziennym.

Czym byłoby nasze życie bez endorfin i pozytywnych emocji? Sport to również źródło radości i satysfakcji! Osiąganie sukcesów sportowych, nawet tych małych, przynosi ogromną euforię, motywację do działania i wspomnianą wcześnieji satysfakcję. Bez względu na to, czy jesteśmy zawodowymi sportowcami czy amatorami, każde przezwyciężone wyzwanie, podniesiony rekord czy nawet udany mecz ze znajomymi lub zwiększenie obciążenia w serii buduje pozytywne emocje i wzbogaca nasze życie wpływając na nasz hard ducha.

Zadbaj o siebie - uprawiaj sport

Mamy nadzieję, że nie macie już żadnych wątpliwości! Uprawianie sportu to nie tylko dbanie o zdrowie fizyczne, ale także o dobrostan emocjonalny i psychiczny. Wprowadzenie aktywności fizycznej do naszego życia przynosi liczne korzyści, które mają wpływ na jakość naszego każdego dnia codziennego. Drogie czytelniczki pamiętajcie, że każda z nas ma umiejętności, które mogą zaowocować wspaniałymi wynikami na polu sportowym, ale przede wszystkim przyniosą ogromną przyjemność i satysfakcję! To jak... wskakujesz w swoje ulubione legginsy i biustonosz sportowy i ruszasz na podbój świata? Nie martw się pot zawsze można otrzeć ręcznikiem, a pozytywne emocję wynagrodzą Ci każdą słoną kropelkę!

Bądź aktywna i ciesz się życiem!
Powrót do blogu