majtki menstruacyjne, okres, miesiączka, ochrona przed przeciekaniem

Majtki…. w nieco innej odsłonie🧛

“Majtki”.... w głowie może pojawić się wiele skojarzeń.Tak naprawdę dla każdego znaczy to coś nieco innego. Bawełniana bielizna, majtki koronkowe, stringi, seksowen figi, brazyliany, majtki z wysokim stanem, te modelujące, bardziej skąpe, transparentne, prześwitujące, a może…. majtki menstruacyjne🩸? Wydawać by się mogło, że to taki zwyczajny produkt, że przecież każdy wie, jak majtki wyglądają. To prawda! Aleeee nie można go łatwo sklasyfikować, definicja dla każdego może być nieco inna - przecież jesteśmy wyjątkowi i różnie postrzegamy świat! Jedno jednak jest pewne majtki to produkt zakładany na pupę - tutaj nie powinno być żadnych wątpliwości🍑. 

Menstruacja, okres, miesiączka, te dni, ciocia z ameryki - określeń może być bardzo dużo, jednak chodzi wciąż o jedno. Nam chodzi o to, aby jak najbardziej to możliwe ułatwić kobietom ten czas w miesiącu📅. Doskonałym narzędziem do tego będzie właśnie bielizna menstruacyjna. 

Najpierw może nieco statystyki📉. Kobiety podczas całego życia mają średnio od 350 do 480 miesiączek! Liczba jest naprawdę imponująca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt ubóstwa menstruacyjnego, które również dotyka kobiety w Polsce! Środki higieniczne niestety nie zawsze należą do najtańszych. Wiele lat jeszcze musi upłynąć, aby były ogólnodostępne w szkołach, czy toaletach publicznych… Przykro jest czytać, że w naszym kraju również są dziewczynki, które muszą zrezygnować z pójścia  do szkoły ze względu na brak odpowiedniego zabezpieczenia. Majtki menstruacyjne, pomimo że kosztują więcej niż paczka tamponów lub podpasek to w dłuższej perspektywie czasu mogą być naprawdę dobrą inwestycją💸! 

Czym one tak naprawdę są? Odpowiedź może niektórych zadziwić - jest to po prostu zwykła bielizna. Patrząc na nie można byłoby je pomylić ze zwykłymi figami. Mitem jest to, że są one bardzo duże, niehigieniczne, a nawet jak niektórzy wspominają obrzydliwe. Fizjologii nie powinnyśmy się wstydzić! Ona jest częścią nas - co oczywiście nie znaczy, że zachęcamy do obnoszenia się z nią i pokazywania wszystkim swojej “wyjątkowej” okresowej bielizny🩲. Istnieją modele z koronkowym wykończeniem czy  pięknym nadrukiem. Fanki klasycznej bielizny również znajdą coś odpowiedniego! Cechą wspólną wszystkich modeli - niezależnie od marki, producenta czy aspektu wizualnego jest obecność specjalnej wkładki chłonnej - dzięki niej możliwa jest absorpcja krwi oraz ochrona przed przeciekaniem. Majtki dają nam ochronę i komfort użytkowanie do około 8-12 godzin - w zależności od obfitości okresu🌸. No dobrze ale co dalej……

Wystarczy, że po użyciu produkt opłuczemy letnią wodą💧 i upierzemy jak zwykłą koszulkę! Temperatura 40-60 stopni pozwoli nam na dłużej cieszyć się produktem - warto na to zwrócić uwagę❗ Czasami właśnie takie detale potrafią nie tylko ułatwić życie, czy przedłużyć żywotność ale także pozwalają zaoszczędzić🧅. Jeżeli do produktów - nawet zwykłych majtek będziemy podchodzić z dużą dozą miłości - to będą nam służyć dłużej!💜

Ekologia, oszczędność pieniędzy (w dłuższej perspektywie), komfort użytkowania, spokojniejsze i suchsze noce, zwiększona radość z aktywności fizycznej w “te dni” to tylko nieliczne atuty tej bielizny.✨ Majtki, które pochodzą z Azji pomimo, że nie są jeszcze rozpowszechnione w naszym kraju to naprawdę mogą ułatwić życie Polkom. Lorana.pl tworzona jest przez kobiety - dla kobiet - dlatego tak ważna jest dla nas innowacja i nowoczesne rozwiązania, które pozwolą chociaż trochę ułatwić życie każdej z Pań🌻. Umówmy się rola damy nie jest łatwa - przecież to nie bycie głową rodziny jest największym wyzwaniem, a bycie jej SZYJĄ😎.

Retour au blog